Guvenliğe bakış açınızı OSDP V2 ile değiştirin

Geçiş kontrol sistemlerinde bir güvenlik standardı olan OSDP V2, artık tüm BioAffix cihazlarında kullanılıyor. Yüksek güvenlik sağlayan simetrik anahtarlı AES-128 şifreleme altyapısıyla çalışan OSDP V2 sayesinde, Wiegand gibi geleneksel iletişim protokollerine yönelik gerçekleştirilen tüm saldırı girişimleri başarısız olur.

Çift yönlü bir iletişim protokolü olan OSDP V2, RS-485 haberleşme altyapısını kullanmaktadır. Bu çift yönlü protokol ile kart okuyucu cihazlar ve kontrol panelleri arasında akıllı ve güvenli bir iletişim altyapısı sağlanmaktadır. OSDP altyapısı ile çalışan cihazların bulunduğu hatlarda sistem tarafından, cihazlara sürekli olarak gönderilen paketler ile hattın sabote edilmesi engellenir. Hattaki cihazlardan herhangi birine müdahale edilmesi veya herhangi bir nedenle pasif olması durumunda hattan düşürülerek, diğer cihazların sistemin aktif olarak çalışmaya devam etmesi sağlanır. Geleneksel Wiegand iletişim altyapısından farklı olan bu özellik sayesinde, kısa devre yapılması, iletişimin dinlenmesi, cihaz değiştirilmesi gibi dışarıdan gelebilecek tüm saldırılara karşı yüksek koruma sağlar.

Düşük Maliyet ve Yüksek Güvenlik

OSDP protokolünün kurulum, işletim ve kablolama maliyetleri Wiegand protokolüne göre oldukça düşüktür. 1.200 metreye kadar kablolama ile dijital haberleşme imkanı sunan OSDP protokolü sayesinde tek bir hattan 32 adet BioAffix cihazını adresleyebilirsiniz. Ayrıca yüksek güvenlik sağlayan akıllı kart teknolojileri kolaylıkla kullanılabilir. Protokolün sağladığı özellikler sayesinde, OSDP altyapısı ile çalışan cihazlarda çok daha zengin arayüz geliştirmeleri yapılabilir. BioAffix Gate Extreme gibi yüksek güvenlik özellikleri ile donatılmış biyometrik geçiş kontrol cihazlarının geliştirilmesi ve kullanılması için OSDP vazgeçilmez bir protokoldür.

Ankara'da geçiş kontrol ve güvenlik çözümleri üreten BioAffix markasına ait logo
Çağrı Merkezi:+90 850 305 66 37
Faks:+90 312 213 06 20
E-Posta:[email protected]

Çözümler

Geçiş Kontrol Çözümleri

Havalimanı Çözümleri

Mobil Güvenlik Çözümleri

Siber Güvenlik Çözümleri

Biyometrik Çözümler

Veri Merkezi Güvenliği Çözümleri

Yazıcı Güvenliği Çözümleri

Sağlık Çözümleri

© 2024 BioAffix®

Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Çerez Politikası