Geliştirdiği patentli teknolojiler ve özgün buluşlarıyla sektöre öncülük eden BioAffix, ihracat hedefleri doğrultusunda uluslararası kuruluşlar nezdinde marka tescil süreçlerine hız verdi. Bu kapsamda BioAffix markası artık Avrupa Birliği ülkelerinde de tescil edildi.

BioAffix, AB ülkeleri ve ABD başta olmak üzere birçok ülkeyle ihracat, teknoloji partnerliği ve üretim ortaklığı gibi ticari ilişkilere hukuki altyapı kazandıracak adımları, tüm dünyada kabul gören sertifikalandırma kuruluşlarıyla birlikte atıyor. Ortaya koyduğu faydalı modeller ve yeni buluşlarla dünya teknoloji devlerinin radarına giren BioAffix, global pazarda koruduğu ihracat başarısını marka tescil süreçleriyle tahkim ediyor.

WIPO aracılığıyla European Union Intellectual Property Office (EUIPO) tarafından değerlendirmeye tabi tutulan BioAffix, yapılan çok aşamalı incelemelerin arından marka değerini Avrupa’da başarıyla tescil ettirdi. Böylece, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 2014 yılında tescil edilmesinin ardından, 27 Avrupa ülkesinde geçerlilik kazanacak şekilde BioAffix adını Avrupa sınırlarında da tescil ettirmiş oldu.

Uluslararası Marka Tescili Neden Önemli?

Uluslararası marka tescili, uluslararası yasalar kapsamında gerçekleştirilen ticari faaliyetlerin; güvenlik, vergilendirme ve rekabet gibi başlıklarda esneklik kazanmasına olanak tanır.

Uluslararası marka tescili, markanızın diğer ülkelerde de yasal olarak korunmasını, başka bir şirketin sizin markanızı o ülkede kullanmasını veya taklit etmesini engeller. Markanızın küresel pazarda tanınmasını ve güvenilirliğini artırır. Müşteriler ve iş ortakları nezdinde güven yaratır. Küresel pazarlarda faaliyet göstermek isteyen işletmeler için uluslararası marka tescili, sağladığı rekabet avantajıyla piyasada daha sağlam bir konum elde edilmesine yardımcı olur. Diğer yandan markanızı genişletmek ve yeni pazarlara açılmak için sağlam bir temel oluşturur. Ayrıca, yatırımcılar ve iş ortakları için markanızın cazibesini artıran bir etken olarak ön plana çıkar.

Marka Değeri ve Güvenilirliği İçin Tescilin Önemi

Tescilli bir marka, lisanslama ve franchise verme süreçlerinde de önemli bir avantajı beraberinde getirir. Diğer işletmelere markanızı kullanma hakkı tanımanıza olanak sağlar. Dahası, uluslararası marka tescili ile markayla ilgili olası hukuki ihtilafları önceden önleyebilecek bir koruma tedbiri uygulanmış olur. Böylece uzun ve maliyetli yasal süreçlerin marka değerini yıpratmasının önüne geçilmiş olur.

Bu ve benzer nedenlerle küresel pazarda faaliyet göstermek isteyen işletmeler için uluslararası marka tescili stratejik bir öneme sahiptir. BioAffix’in Avrupa ve ABD başta olmak üzere küresel pazarda gösterdiği faaliyetleri uluslararası ticaret hukukunu gözeterek yürütmesi de bu stratejinin bir sonucudur ve BioAffix’in gelecek yıllar için öngördüğü ihracat payını artırma hedefleriyle eş güdümlü ilerlemektedir.

Ankara'da geçiş kontrol ve güvenlik çözümleri üreten BioAffix markasına ait logo
Çağrı Merkezi:+90 850 305 66 37
Faks:+90 312 213 06 20
E-Posta:[email protected]

Çözümler

Geçiş Kontrol Çözümleri

Havalimanı Çözümleri

Mobil Güvenlik Çözümleri

Siber Güvenlik Çözümleri

Biyometrik Çözümler

Veri Merkezi Güvenliği Çözümleri

Yazıcı Güvenliği Çözümleri

Sağlık Çözümleri

© 2024 BioAffix®

Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Çerez Politikası