BioAffix Gate Smart'ın Güvenlik Özellikleri

NATO standartlarındaki güvenlik özellikleri ile organizasyonunuz daima güvende kalsın.

HSM (Hardware Security Module) ile OneServer ve BioAffix cihazları arasındaki kişisel verilern tamamı şifreli bir şekilde veri tabanına yazılır.

HSM (Hardware Security Module / Fiziksel Güvenlik Modülü)

BioAffix OneServer sunucusunun HSM (Hardware Security Module) ile sağladığı entegrasyon sayesinde kullanıcıların kimlik, biyometrik ve geçiş bilgileri gibi kişiye özel olan tüm veriler şifreli bir şekilde veritabanına yazılır ve veritabanından okunur. BioAffix ürün ailesi cihazlarının geçiş ve doğrulama işlemleri için kullanacağı tüm veriler, yazma ve okuma işlemleri sırasında gelişmiş, güncel ve yüksek güvenlikli kriptografi işlemlerinden geçerek, dışarıdan dinlenmesi ve okunması imkansız hale getirilir. Bu sayede bilgi işlem biriminde görev alan personeller de dahil olmak üzere, HSM ile şifrelenmiş veriler üçüncü kişiler tarafından hiçbir şekilde okunamaz.

TPM (Trusted Platform Module)

BioAffix cihazlarının dahili diskinde yer alan tüm veriler, TPM (Trusted Platform Module) ile uluslararası ve NATO standartlarda şifrelenerek saklanır. Bu sayede cihazın veri barındırma alanına yönelik tüm sabotaj girişimlerinin önüne geçilerek verileriniz daima güvenli şekilde saklanır. Depolama alanına dışarıdan herhangi bir müdahale gerçekleştirilmesi durumunda, disk içerisinde yer alan tüm veriler okunamaz bir şekilde kaydedildiği için diskte yer alan bilgilerin anlamlı bir şekilde okunması mümkün değildir.

BioAffix ürün ailesi cihazları ve OneServer arasındaki iletişim MUL-SEC (Multi Layered Secure Communications) adı verilen çift katmanlı iletişim tüneli ile sağlanır. Bu sayede veri trafiği şifreli bir altyapı ile sağlanır.

MUL-SEC (Multi Layered Secure Communications)

Ones Technology tarafından geliştirilen çift katlı MUL-SEC SSL tüneli sayesinde BioAffix ürün ailesi cihazları ve BioAffix OneServer arasındaki veri trafiği, çift katlı SSL tüneli ile çevrelenmiş şifreli bir iletişim altyapısı ile gerçekleşir. BioAffix cihazları ve BioAffix OneServer arasındaki iletişimi MUL-SEC ile koruma altına alındığında, mevcut yük dengeleyici cihazınız (Load Balancer) SSL korumasını sonlandırsa bile, BioAffix ürün ailesi ve OneServer arasında iletişim MUL-SEC güvenlik teknolojisi ile daima koruma altındadır.

BioAffix® Gate Smart'ın Teknik Özelliklerini Keşfedin

Gelişmiş donanım mimarisine sahip teknik özelliklerine daha yakından bakın

© 2024 BioAffix®

Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Çerez Politikası